303 BAILEY AVE

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 22 3505-00-82

$42 820
Assessed Value
$142 270
Market Value
Annual Tax
$17 820
Taxable Value
Ownership
OwnerMOWLES, JAMES
Mailing Address303 BAILEY AV TITUSVILLE FL 32796
Property Details
Year Built1952
Living Area1 796 sq ft
Lot Size16 988 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 400
Just (Market) Value$142 270
Assessed Value$42 820
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 820